Fudbal: Propust pred meč koštao ekipu Bečeja

Vukašin Ljubojev | 9. mart. 2020. | 11:03 | Sport

Igrači Omladinskog fudbalskog kluba Bečej 1918 i Borca iz Sakula, prvi meč drugog dela sezone Srpske lige Vojvodina odigrali su bez pobednika. Rezultat nakon 90 minuta igra bio je 2:2.

Dobra i žustra utakmica, puno duela, faulova ali i prilika kako na jednoj tako i na drugoj strani. Ipak čini se da je tim Bečeja i pre samog starta ostao oslabljen jer je zbog greške tehničke prirode lekarski karton Luke Miljevića prikačen istoimenom igraču omladinskog pogona.

Prvi gol na meču pao je u sedamnaestom minutu. Rebić šalje dugu loptu na Đurića koji sam završava akciji i dovodi Borac u vodstvo od 1:0.

Igrao se 37. minut kada je Krajinović pokušao da savlada golmana Borca, Brkovića. Ipak, odbranjenu loptu dobija nazad, nesebično je ubacuje po zemlji a sa nekih sedam metara siguran je Furtula za 1:1.

Drugo poluvreme otvorili su domaći u 68 minutu. Vorgučin ubacuje po desnoj strani  ponovo Krajinović, ovog puta glavom, asistira Furtuli koji dovodi ekipu Bečeja u vodstvo od 2:1. Samo četiri minuta su bili u prednosti domaći jer su igrači iz Sakula u 71. minutu uspeli da izjednače na 2:2 što je i bio konačni rezultat. Strelac poslednjeg gola na meču bio je rezervista Mladenović.

U narednom kolu ekipa Bečeja putuje u Zrenjanin gde će pokušati da iznenadi trećeplasiranu ekipu Radničkog, dok se već u sredu spremaju četvrfinale kupa Područnog fudbalskog saveza Subotica, kada će snage odmeriti sa ekipom Njegoš iz Lovćenca.