OFK Bečej 1918: Pobeda kao podstrek pred odlazak u Sombor

Vukašin Ljubojev | 17. septembar. 2020. | 6:08 | Sport

Fudbaleri Omladinskog fudbalskog kluba Bečej 1918 juče su u okviru 7. kola Srpske lige Vojvodina savladali ekipu Jedinstva iz Stare Pazove rezultatom 4:1, i tako se sa osamnaestog mesta na tabeli podigli na petnaesto.

Rezultat velik i povoljan, ali sama igra veoma slaba kako kod jednog tako i kod drugog tima. Plavo - beli u toku većeg dela meča nisu imali rešenje kako doći do gola, pa se ne retko dešavalo da igru kreiraju štoperi dugim loptama, dok je veći deo golova ekipa Bečeja postizala iz prekida, odnosno nakon kornera.

Prvi gol postignut je već u drugom minutu, strelac Strahinja Ilić. Samo pet minuta kasnije Nijemčević ne koristi stopostotnu priliku i ostaje 1:0.  Nakon kratkog odmora usledio je korner u 24. minutu za domaće, Kurtiši na prvoj pronalazi Lovreta koji povisuje na 2:0. Školskom akcijom i završnicom gosti smanjuju preko Šaraca u 28. na 2:1, dok Kurtiši najlepšim pogotkom na meču u 37 povisuje na 3:1. Poslednji gol u prvom poluvremenu, ali i meču postigao je Kobiljski u 40 minutu.

U drugom poluvremenu trener Bečeja Belić je osvežio ekipu i pored standardnog Mitrovića, priliku dao i Alenu Hasčiću, Martinu Jeliću, Igoru Tatiću i debitantu Nikoli Kopretu, ali je rezultat do kraja meča ostao isti kao i nakon prvog poluvremena 4:1.

U narednom osmom kolu Vojvođanske lige Sever koje se igra već u subotu, ekipa Bečeja putuje u Sombor gde će pokušati da izbori nove bodove. Ekipa Radničkog 1912 juče je remizirala sa Radničkim iz Zrenjanina i trenutno se nalazi na 9 poziciji sa 11 bodova.