Fudbal: OFK Bečej 1918 vezao i sedmu pobedu na svom terenu

Vukašin Ljubojev | 20. maj. 2021. | 7:33 | Sport

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 juče je na Gradskom stadionu kraj Tise u okviru 35. kola Vojvođanske lige sever savladao ekipu Dunava iz Starih Banovaca sa 3:1.

Mirna i lagana utakmica, bez oštrih startova, sa terenskom inicijativnom domaćih, koji su i diktirali tempo imali veći posed lopte, više šansi, ali ono što je najbitnije, do kraja 90. minuta i rezultat, sve to je rezime jučerašnje utakmice.

Ipak napomenimo da je veliki uticaj na rezultat imao mokar teren i čini se koncentracija Bečejaca, jer je rezultat plavo - belih mogao biti i ubedljiviji.

Kada je reč o golovima, prvi je postigao Ilić na asistenciju Krainovića u 12. minutu meča, drugi u listu strelaca upisuje se Tutnjević u 34. minutu i to iz penala, jer je zbog prekršaja nad Ilićem minut ranije, sudija Đumić pokazao na beli tačku.

Do kraja prvog dela meča, padom koncentracije domaćih u 41 minutu, ekipa Dunava preko Kramera smanjuje razliku na 2:1, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Trećeg i poslednji gol na utakmici viđen je tek nakon 45. minuta igre u drugom delu meča, jer je u poslednjim sekundama utakmice Tatić glavom uspeo da overi za konačnih 3:1.

U narednom 36. kolu, koje se igra već za dva dana, fudbaleri Bečeja putuju na meč sa Slogom iz Čonoplje. Podsetimo još jednom utakmica nema veliki značaj jer je Sloga u zoni ispadanja i od jeseni igra Vojvođansku ligu, dok je Bečej na petoj poziciji i mirno privodi kraju ovu sezonu.